O nas

"W tajemnicy każdego człowieka istnieje wewnętrzny krajobraz: z nietkniętymi równinami, z wąwozami milczenia, z niedostępnymi górami, z ukrytymi ogrodami."


W dzieciństwie, wiele lat temu przyjeżdżałam do Nietuliska, do prababci. Tu odbywały się wakacyjne zloty wielopokoleniowej rodziny, wspólne biesiady, ogniska, niedzielny rosół pod gruszą, my – wtedy najmłodsi – biegaliśmy po okolicy w poszukiwaniu przygód… Z biegiem lat każde z nas poszło w swoją stronę, wiele się zmieniło – naturalna kolej rzeczy. Całe lata nie byłam w tych okolicach i szczerze powiedziawszy jeszcze kilkanaście lat temu nie przypuszczałam, że kiedykolwiek zacznę tu bywać, nie wspominając już o pobycie stałym…

 

Był paskudny marcowy dzień 2002 roku szczere pole na pięknym, malowniczym wzgórzu i kilka tysięcy młodych drzewek do posadzenia… Od tamtej pory ja i moja rodzina odkrywamy to miejsce na nowo, powoli próbujemy uczynić je rodzinną ostoją dla nas i przyszłych pokoleń. Jak już wspomniałam najpierw pojawiły się drzewa, później dom a kilka lat później wieża zaplanowana na stajnię i budynek gospodarczy. Kolejne lata, kolejne zmiany i pomysły – może jednak skromna agroturystyka – sezonowy, wakacyjny domek. Przygotowana kwatera w naszym mniemaniu miała czekać na pierwszych gości około roku, dwóch a może w ogóle chętnych letników nie będzie… Wielkie było moje zdziwienie, gdy po zakończonych pracach wróciłam do miasta, w którym właściwie jeszcze wtedy mieszkałam i po kilku dniach zadzwonił telefon. Pierwsi zainteresowani zostali pierwszymi Gośćmi – zarezerwowali pierwsze dwa tygodnie wakacji, jak się wkrótce okazało – kolejne tygodnie aż do września były zajęte – pierwszy sezon dobiegł końca.

 

Dziś Goście piszą i mówią o miejscu tworzonym z pasją i rozmysłem, o uroczym, gościnnym zakątku. Staramy się, aby tak właśnie było, skromnymi środkami, często pracą własnych rąk, bez przepychu, ale za to ze szczerym poświęceniem i satysfakcją. Podobno jest u nas wiejsko, sielsko i anielsko, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich amatorów takich właśnie klimatów do odwiedzenia nas i wypoczynku w Wieży na Górce.