Regulamin

"Gościna miła, gdy zasad się trzyma, czyli udany pobyt letnika wzorowego"


Rezerwacje i płatności

1. Przyjęcie rezerwacji pobytu następuje po wpłacie zadatku  – wysokość oraz termin wpłaty pozostają do uzgodnienia.
2. Pozostałą część należności pobieramy w dniu przyjazdu zgodnie z ustalonym terminem pobytu.
3. Również formalności związane z meldunkiem (w czasie meldunku należy okazać dokument tożsamości) prosimy zrealizować w dniu przyjazdu.
4. Zadatek jest zwracany, gdy nie dojdzie do realizacji usługi z naszej winy. W wypadku odwołania rezerwacji przez Gości zadatek nie podlega zwrotowi.
5. W przypadku skrócenia lub rezygnacji z zarezerwowanego pobytu po przyjeździe obowiązuje opłata za cały czas rezerwacji (nie odpowiadamy np. za brzydką pogodę).
6. W okresie świątecznym, noworocznym, podczas wydłużonych weekendów ceny ustalamy indywidualnie.
7. Gości zapraszamy od godz. 15:00, natomiast prosimy o umożliwienie przygotowania pokoi dla kolejnych Gości i udostępnienie ich do sprzątania do godziny 10:00. Możliwość zmiany godziny przyjazdu/wyjazdu prosimy wcześniej uzgodnić z gospodarzami.

 

 

Funkcjonowanie Wieży na Górce

1. Prosimy o uszanowanie wypoczynku oraz spokoju innych Gości i zachowanie ciszy  w godzinach od 22:30 do 7:30.
2. Prosimy o przestrzeganie ogólnie przyjętych norm zachowania i dobrych obyczajów. Osobom zakłócającym spokój sąsiadów, zachowującym się np.: agresywnie, wulgarnie, nieprzestrzegającym godzin ciszy gospodarze mają prawo wymówić pokój  bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat.
3. W pomieszczeniach całej wieży obowiązuje zakaz palenia.
4. Przed wyjściem z pokoju prosimy o wyłączanie światła, zgaszenie świec, zamknięcie okien dachowych, itp.
5. Zwierzęta mogą przebywać na terenie Wieży na Górce, po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzami.
6. Dzieci mogą korzystać z atrakcji dostępnych w otoczeniu Wieży na Górce, jednak odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo ponoszą rodzice.
7. Bardzo prosimy o poszanowanie mienia (np.: niespożywanie posiłków w pościeli) Wieży na Górce. Goście odpowiadają za uszkodzenia oraz zniszczenia powstałe z ich winy lub z winy ich podopiecznych i zwierzaków (zapewniamy, że nie będziemy poszukiwać każdego zaginionego talerzyka, czy szklanki).
8. Przedmioty przemakalne wykorzystywane na podwórku (np. hamak) w miarę możliwości prosimy przed deszczem wnosić do sieni.
9. Zwierzęta można dokarmiać, prosimy jednak nie otwierać bramy do zwierzyńca.
10. Nie prowadzimy segregacji śmieci prosimy jedynie o gromadzenie resztek jedzenia w wyznaczonym miejscu, bądź bezpośrednie dokarmianie zwierząt.
11. Uprzedzamy, że w wieży wszystkie schody są strome – zalecamy ostrożność.
12. Ponieważ jesteśmy otoczeni lasem, a duża cześć wykończenia i wyposażenia wieży jest drewniana prosimy o zachowanie szczególnej  ostrożności przy obchodzeniu się z ogniem (świeczki, ognisko, grill, kominek, papierosy, pochodnie, sztuczne ognie, itp.).
13. Gości, którzy  ostatni opuszczają sień, podwórko prosimy o zgaszenie świateł.
14. W wieży znajduje się biblioteczka dostępna dla naszych Gości. Zbiory można zabierać do pokoi, jednak niewykorzystywane prosimy odnosić na miejsce.
15. W trakcie pobytu Goście samodzielnie utrzymują porządek w zajmowanym pokoju, prosimy również o pozostawianie po sobie porządku w miejscach ogólnie dostępnych.
16. Drewno do kominka i na ognisko w większej ilości można u nas zakupić, ograniczoną ilość (rozpałka, pierwszy wsad) proponujemy nieodpłatnie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, niejasności, problemów chętnie służymy pomocą.

Dziękujemy i życzymy udanego pobytu!