Marysia, Maja, Ewcia i Łukasz 20.01- 26.01.2018
26 stycznia 2018
Wiosną
18 kwietnia 2018

Zimą

Narzekamy, że zima, że zimno, że trzeba odśnieżać, pytamy kiedy wiosna, ale tak naprawdę długich, prawdziwie śnieżnych i białych klimatów chyba od paru lat zaczyna nam troszkę brakować. Jestem zdania (cytując klasyka),  że jak jest zima, to musi być zimno…i śnieżnie, a nie szaro, ponuro i błotniście. Bo przecież dzieciaki szykują sprzęt, czekają okoliczne tereny saneczkarskie, stacje narciarskie w regionie, grzane piwko przy ognisku…

W oczekiwaniu…DSC08089

Tak być powinno:)

Nawet nasze stadko danieli prezentuje się lepiej na tle zimowej bieli;) Chociaż przyznam szczerze, że poranne karmienie zwierzaków, które zimą odbywa się często jeszcze po ciemku, w niskich temperaturach i niesprzyjających okolicznościach przyrody jest mało komfortowe, ale za to momentalnie rozbudza;)

Śnieg dodaje uroku, jest po prostu ładniej. Nawet ogniska, które o tej porze roku robimy na podwórku, czy w terenie podczas dłuższych wypraw mają inny klimat, ale cóż poradzić…musimy się dostosować.

 Trzeba chyba szukać alternatyw dla dotychczasowych, typowych atrakcji zimowych:)

Gdzieś w terenie, podczas tzw. wyprawy (bo nie jest to zwykły spacer:))DSC04205

Taka oto propozycja… przy kominku, tuż przed Bożym Narodzeniem – prace ręczne:)DSC07934

Wiórka kokosowe świetnie udają śnieg…DSC07945 DSC07946

Z prawdziwą zimą wokół nas może nie jest ostatnio najlepiej, ale stacje narciarskie w okolicy robią co mogą, aby mimo wszystko stworzyć odpowiednie warunki i zimowy klimat. Także Szwajcarię Bałtowską i Sabat Krajno polecamy – sami korzystamy, więc zapraszamy!!!

DSC00562

Zapraszamy!